ŠIAURIETIŠKA SKAITYMO TRADICIJA

  Projektai

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamas projektas, propaguojantis skaitymą, Šiaurės šalių literatūrą, švietimo idealus Šiaurėje bei kaimyniniuose regionuose. Vilniaus Šilo mokykla skaitymo savaitėje dalyvauja nuo 2015 metų. 

Tamsiausiu metų laiku uždegame žvakutes ir skaitome knygas. Tai yra pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja.

Šių metų tema „ Šiaurės salos“ turėjo atsispindėti visose rengiamose veiklose. Suomijai minint 100-ąsias nepriklausomybės metines, išskirtinis dėmesys buvo skiriamas suomių literatūrai. Skaitymams pasirinkome ištrauką iš M. Kuno knygos „ Lobių sala“, kur knygos personažai keliauja į salą ieškoti paslėpto lobio. Šio projekto metu moksleiviai daug sužinojo apie šiaurės šalis, jų ypatingą mistinę gamtą, apie tai, kokie stiprūs ir ištvermingi yra šiaurės šalių gyventojai.  Padedami šaunių auklėtojų (L.Žilinskaitės, J. Boguševičienės, J.Rakauskaitės, S, Petkevičienės) mokiniai kūrė pasirinktas salas ir surengė savo darbų parodėlę.

Skaitymų mokykloje koordinatorė  – bibliotekininkė Danutė Važgėlienė.

 

  Atnaujinta: 2017 gruodžio 7d.