2017/2018 m.m. Vilniaus Šilo mokykla įgyvendina tris tarptautinius projektus:

Nordplus Junior „Mokymasis už klasės ribų/„Learning Outside the Classroom“ su Talino Kadaka mokykla.

Erasmus+ KA2 Bendrojo ugdymo sektoriaus strateginė partnerystė „I AM PROSPEROUS“ su Narvos (Estija), Rybnik (Lenkija) ir Bragos (Portugalija) mokyklomis.

Erasmus+ KA1 Mobilumo mokymosi tikslais projektas „Specialiųjų poreikių vaikų socializacijos strategijos: institucijų bendradarbiavimo teorija ir praktika/Institutional cooperation developing socialization strategies for children with special needs: theoretical and practical implications“ su Norvegijos, Prancūzijos ir Ispanijos institucijomis.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Mūsų Šilo mokykla dalyvauja programoje „Pienas vaikams“.  Programa parengta siekiant pagerinti vaikų ir moksleivių mitybą, ugdyti pieno produktų vartojimo įpročius, skatinti pieno produktų vartojimą, sumažinti disbalansą pieno produktų rinkoje.

Vilniaus Šilo specialioji mokykla dalyvauja programoje  „Vaisiai mokykloms“. Vaisių vartojimo skatinimo  programa mokykloje įgyvendinama siekiant paskatinti vaikus vertinti vaisius ir daržoves, pratinti jų vartojimą ir ateityje. Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojama vaisių ir daržovių dienos norma vienam asmeniui yra 400 g, tačiau dauguma vaikų vaisių bei daržovių vartoja mažiau.

Tyrimai rodo, kad sveikatai palankios mitybos įpročiai susiformuoja vaikystėje, todėl būtent ikimokyklinio amžiaus vaikams bei pradinių klasių mokiniams nemokamai dalijamos morkos, obuoliai, kriaušės bei obuolių, kriaušių, morkų, serbentų, braškių, aviečių, aronijų sultys ir jų mišiniai.

Daug vaisių ir daržovių vaikystėje valgę asmenys ir toliau jų vartoja pakankamai, o gerus įpročius perduoda savo vaikams. Lietuvoje programa pradėta vykdyti 2009 metais.

Parengta pagal www.litfood.lt

Atnaujinta: 2017 spalio 29d.