2020-2021 m.m. Vilniaus Šilo mokykla įgyvendina šiuos projektus:

Mokyklų tobulinimosi centro „RENKUOSI MOKYTI“ projektas.

Projekto tikslas – sutelkti projekte dalyvaujančias mokyklas bendram darbui, kad kiekvienas mokinys patirtų mokymosi sėkmę ir būtų savo mokyklos bei šalies kūrėjas.

Nacionalinė moksleivių akademija

Nordplus Junior :

– „Pupils with special needs“ („Vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių“) su Švedijos mokykla (koordinatorės mokykloje: mokytoja I. Radžiūnienė ir O. Guogienė).

– „Building my future“ („Kuriu savo ateitį“) su Latvijos profesinio rengimo mokykla (koordinatorės mokykloje: mokytoja I. Radžiūnienė ir O. Guogienė).

Erasmus+ KA101 Mobilumo mokymosi tikslais projektas „Vaikai, turintys specialiųjų  ugdymosi poreikių – mokymas(is) nežino ribų“ drauge su Vilniaus „Sietuvos“ progimnazijos ir Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namais – pagalbos šeimai centru „Šeimos slėnis“.

Erasmus+ KA209 Strateginės partnerystės projektas „START LEARNING BOX“ su partneriais iš Lietuvos, Estijos, Prancūzijos, Norvegijos ir Kipro.

Erasmus+ KA229 Mokyklų mainų strateginės partnerystės projektas „Students with special needs are smiling with art theraphy“ su Turkijos, Makedonijos, Portugalijos, Rumunijos mokyklomis.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Mūsų Šilo mokykla dalyvauja programoje „Pienas vaikams“.  Programa parengta siekiant pagerinti vaikų ir moksleivių mitybą, ugdyti pieno produktų vartojimo įpročius, skatinti pieno produktų vartojimą, sumažinti disbalansą pieno produktų rinkoje.

Vilniaus Šilo specialioji mokykla dalyvauja programoje  „Vaisiai mokykloms“. Vaisių vartojimo skatinimo  programa mokykloje įgyvendinama siekiant paskatinti vaikus vertinti vaisius ir daržoves, pratinti jų vartojimą ir ateityje. Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojama vaisių ir daržovių dienos norma vienam asmeniui yra 400 g, tačiau dauguma vaikų vaisių bei daržovių vartoja mažiau.

Tyrimai rodo, kad sveikatai palankios mitybos įpročiai susiformuoja vaikystėje, todėl būtent ikimokyklinio amžiaus vaikams bei pradinių klasių mokiniams nemokamai dalijamos morkos, obuoliai, kriaušės bei obuolių, kriaušių, morkų, serbentų, braškių, aviečių, aronijų sultys ir jų mišiniai.

Daug vaisių ir daržovių vaikystėje valgę asmenys ir toliau jų vartoja pakankamai, o gerus įpročius perduoda savo vaikams. Lietuvoje programa pradėta vykdyti 2009 metais.

Parengta pagal www.litfood.lt

Atnaujinta: 2020 spalio 6d.