NORDPLUS JUNIOR: ŠILO MOKYKLA (LIETUVA) + KAJANI MOKYKLA (SUOMIJA)

  Naujienos, Projektai

Šio projekto tikslas – abipusė mokinių integracija, socializacija, inkliuzinis ugdymas. Kad įgyvendintume nusimatytus tikslus, pasitelkėme gamtosauginę atliekų rūšiavimo tematiką. Bendradarbiaudami su Suomijos bendrojo lavinimo mokykla, mokėmės apie rūšiavimo svarbą, naudą, rūšiavimo būdus ir sėkmingą praktiką Suomijoje. Projekto partneriai – 7-os klasės Kajanio licėjaus mokiniai buvo mūsiškių mentoriai. 

Mobilumo Suomijoje metu, susiskirstę į mažas grupeles Kajanio ir Šilo mokiniai atliko įvairias, rūšiavimo tematiką atspindinčias užduotis – iš sendaikčių gamino naujus, unikalius daiktus, naudojo gamtines žaliavas kūrybiniams, dailės darbeliams, skirstė daiktus į tinkamas jų rūšiavimui dėžes. Susitikimo metu vaikai mokėsi vieni iš kitų. Suomijos mokiniai – mokėsi tolerancijos, alternatyvios komunikacijos, betarpiško ir priimančio bendravimo. Mūsiškiai – sekė įprastos raidos mokinių elgesio pavyzdžiu, įgijo komandinio darbo įgūdžių, praktikavosi pirmines anglų kalbos žinias.

 

Suomijos Kajanio licėjaus mokinių nekantriai laukiame Vilniuje 2019 m. pavasarį. 

Projektą koordinuoja Vilniaus Šilo mokyklos psichologė Akvilina ir direktorės pavaduotoja ugdymui Sigita. 

Projektą finansuoja:

  Atnaujinta: 2018 lapkričio 18d.