Informacija mokyklos bendruomenei dėl koronaviruso (COVID-19)

  Naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atkreipia švietimo įstaigų ir jų steigėjų dėmesį į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos, Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

Vaikai, grįžę iš Kinijos ar aukščiau paminėtų regionų, turi 14 d. likti namuose, jų tėvai – informuoti ugdymo įstaigos administraciją.

Tėvai, grįžę iš Kinijos ar aukščiau paminėtų regionų, turi kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) arba 14 d. dirbti nuotoliniu būdu.

Mokytojai, grįžę iš Kinijos ar aukščiau paminėtų regionų, turi kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC).

Tolimesnius konkrečius sprendimus, atsižvelgdamas į konkrečią situaciją, gali priimti įstaigos vadovas.

Pridedame specialistų rekomendacijas (video): kaip teisingai vėdinti ir valyti patalpas –  https://we.tl/t-bw8bYSnOZ8

Daugiau informacijos:

http://nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/efektyviausios-priemones-koronaviruso-prevencijai-konsultavimas-ir-grizusiu 

 

Visiems asmenims rekomenduojama laikytis bendrų rekomendacijų, kurios taikomos gripo ir kitų virusinių infekcijų išvengimui:

– dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, ne trumpiau kaip 40 – 60 sekundžių arba įtrinti dezinfekcines priemones alkoholio pagrindu (ne mažiau kaip 60 proc. alkoholio) 30 – 40 sekundžių;

– neliesti rankomis veido ir akių;

– laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę);

– vengti artimo sąlyčio su visais asmenimis, kuriems yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

– dažniau vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas.

Kilus klausimų apie situaciją, prašome susisiekti su visą parą budinčia Nacionalinės visuomenės sveikatos centro karštąja linija.  Visą parą budinčios karštosios linijos tel. Nr.:  8 618 79984.

Administracija

  Atnaujinta: 2020 kovo 3d.