ATSISVEIKINAME SU NORDPLUS JUNIOR PROJEKTU

  Naujienos

Naujieji mokslo metai – tai ne tik naujų iššūkių ir nuotykių pradžia, bet ir laikas atsisveikinti su  jau įveiktomis užduotimis ir projektais. Šį mėnesį Vilniaus Šilo mokykla baigia metus trukusi Nordplus Junior projektą „Pradėkime rūšiuoti” (angl. Start recycling).

Šis, Vilniaus Šilo mokyklos koordinuotas, projektas subūrė lietuvių ir suomių mokinius teorinių ir praktinių gamtosaugos žinių įgijimui bei kultūrinės ir tarpmokyklinės įvairovės patyrimui.

Projekte dalyvavo 10 specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių Vilniaus Šilo mokinių ir 21 7-os klasės mokinys iš Kajanio licėjaus. Projekto metu mokiniai buvo skirstomi mažomis grupelėmis, kuriose suomių mokiniai iš bendrojo lavinimo mokyklos turėjo galimybę tapti didžiaisiais broliais ir seserimis Šilo mokiniams, turintiems įvairiapusių raidos ir intelekto sutrikimų.

 

Projekto metu lietuvių ir suomių mokiniai vieni kitus aplankė, tyrinėjo vietinę gamtą, mokėsi rūšiuoti, stebėjo gamtosaugos specialistų darbą, sodino augalus, siuvo rūbus, gamino dekoracijas bei atliko kitas kūrybingumo ir komandinio darbo reikalaujančias užduotis.

Pastarieji metai visiems projekto dalyviams dovanojo neįkainojamą patirtį. Vaikai įgijo svarbių, į aplinkosaugą orientuotų žinių, išmoko esmines rūšiavimo taisykles bei taupaus, aplinkai palankaus gyvenimo principų. Nepaisant kalbos, kultūros ir pažintinių gebėjimų skirtumų, vaikai artimai susibičiuliavo. Vilniaus Šilo mokiniai jautėsi priimti ir vertinami, Kajanio licėjaus mokiniai – išmoko suprasti ir gerbti tarpusavio skirtumus. Abiejų mokyklų mokiniai džiaugiasi įgyta patirtimi, o mokinius lydėję specialistai didžiuojasi prasmingu darbo laikotarpiu.”

Nuoširdžiausiai dėkojame projekto koordinatorei mokyklos psichologei Akvilinai Jurkšaitei. 

 

  Atnaujinta: 2019 rugpjūčio 30d.